#dbsc – BENETEAU 31.7 Echo- 1. Crazy Horse (F Heath & I Schuster), 2. Extreme
Reality (P.McSwiney/E.O'Rafferty), 3. Levante (M.Leahy/J.Power)
BENETEAU 31.7 - 1. Crazy Horse (F Heath & I Schuster), 2. Levante
(M.Leahy/J.Power), 3. Prospect (Chris Johnston)
CRUISERS 0 Echo - 1. Wow (George Sisk), 2. Lively Lady (Derek Martin)
CRUISERS 0 - 1. Wow (George Sisk), 2. Lively Lady (Derek Martin)
CRUISERS 1 - 1. Bon Exemple (C Byrne), 2. Something Else (J.Hall et
al), 3. Jigamaree (R Harris)
CRUISERS 1 - 1. Jigamaree (R Harris), 2. Something Else (J.Hall et
al), 3. Jalapeno (P Barrington et al)
CRUISERS 1 Echo - 1. Jump The Gun (M.Monaghan/J.Kelly), 2. Powder
Monkey (C Moore), 3. Jigamaree (R Harris)
CRUISERS 2 Echo - 1. Graduate (D O'Keeffe), 2. Borraine (Ean Pugh), 3.
Jester (Declan Curtin)
CRUISERS 2 - 1. Graduate (D O'Keeffe), 2. Jester (Declan Curtin), 3.
Peridot (Jim McCann et al)
CRUISERS 3 - 1. Nyah (G Nolan & G Kelly), 2. Cri-Cri (P Colton), 3.
Hard on Port (Flor O'Driscoll)
CRUISERS 3 Echo - 1. Supernova (McStay/Timbs/Monaghan/Costello), 2.
Cri-Cri (P Colton), 3. Asterix (Boushel/Meredith/Counihan)
Combined Classes - 1. Bon Exemple (C Byrne), 2. Something Else (J.Hall
et al), 3. Jigamaree (R Harris)
Combined Classes - 1. Jump The Gun (M.Monaghan/J.Kelly), 2. Powder
Monkey (C Moore), 3. Jigamaree (R Harris)
Combined Classes Echo - 1. Leeuwin (H&C Leonard & B Kerr), 2. White
Mischief (Timothy Goodbody)
Combined Classes - 1. White Mischief (Timothy Goodbody), 2. Graduate
(D O'Keeffe), 3. Leeuwin (H&C Leonard & B Kerr)
FLYING FIFTEEN Race 1 - 1. Flyer (Niall Coleman), 2. Ignis Caput
(David Mulvey), 3. The Gruffalo (K Poole/I Mathews)
FLYING FIFTEEN Race 2 - 1. The Gruffalo (K Poole/I Mathews), 2.
FFantastic Mr Fox (N Meagher & N Matthews), 3. Hi Fibre (Michael
McCambridge)
IDRA 14 FOOT Race 1 - 1. Slipstream (Julie Ascoop), 2. Dunmoanin
(Frank Hamilton), 3. Dart (Pierre Long)
IDRA 14 FOOT Race 2 - 1. Slipstream (Julie Ascoop), 2. Dunmoanin
(Frank Hamilton), 3. Dart (Pierre Long)
PY CLASS Race 1 - 1. Des Fortune (Finn), 2. Richard Tate (), 3. Noel
Colclough ()
PY CLASS Race 1 - 1. Des Fortune (Finn), 2. Richard Tate ()
RUFFIAN 23 - 1. Bandit (Kirwan/Cullen/Brown), 2. Alias
(D.Meeke/M.McCarthy), 3. Ruffles (Michael Cutliffe)
SHIPMAN - 1. Gusto (Heath, Miles, Crisp, Duggan), 2. Malindi
(B.Smith/A.Gray), 3. Ruadh (J.O'Connor/J.O'Callaghan)
SIGMA 33 Echo - 1. Leeuwin (H&C Leonard & B Kerr), 2. White Mischief
(Timothy Goodbody), 3. Springer (I Bowring)
SIGMA 33 - 1. White Mischief (Timothy Goodbody), 2. Leeuwin (H&C
Leonard & B Kerr), 3. Rupert (R & P Lovegrove)
SIGMA 33 - 1. White Mischief (Timothy Goodbody), 2. Leeuwin (H&C
Leonard & B Kerr), 3. Rupert (R & P Lovegrove)
SQUIB Race 1 - 1. Tears in Heaven (M Halpenny & G Ferguson), 2. Nimble
(Brian O'Hare), 3. Perfection (Jill Fleming)
SQUIB - 1. Tears in Heaven (M Halpenny & G Ferguson), 2. Anemos (Pete
& Ann Evans), 3. Nimble (Brian O'Hare)
WHITE SAIL CRUISERS Echo- 1. Spirit (Colin O'Brien et al), 2. Nirvana
(Bernard Neeson), 3. Just Jasmin (Philip Smith)
WHITE SAIL CRUISERS - 1. Persistence (C. Broadhead et al), 2. Act Two
(Michael O'Leary et al), 3. Xerxes (Dan O'Neill)